Snieglenčių sportas yra jaudinantis žiemos sportas, žadantis jaudulį tiems, kurie pasiruošę pasilinksminti snieguotose nuokalnėse. Jei esate naujokas, norintis pasinerti į šį snieguotą nuotykį, norint patogiai ir maloniai patirti, labai svarbu pasirinkti tinkamą snieglentę, apkaustus ir batus. Panagrinėkime, kaip galite  pasirinkti tinkamą snieglenčių įrangą, kuri labiausiai tinktų jums.

1. Tobulos snieglentės pasirinkimas:
Snieglentė yra jūsų pagrindinis įrankis slysti žemyn kalno šlaitu, o tad geras pasirinkimas yra jūsų, kaip pradedančiojo, sėkmės raktas. Rinkdamiesi snieglentę atsižvelkite į šiuos veiksnius:

Ilgis: trumpesnės snieglentės paprastai yra manevringesnės ir idealiai tinka pradedantiesiems, kurie mokosi pagrindų. Kai tobulėsite, galite pasirinkti ilgesnę lentą, kad padidintumėte greitį ir stabilumą. Ilgis priklauso nuo jūsų svorio, o ne nuo jūsų ūgios. Pasidomėkite, koks ilgis jums tinkamiausias arba paklauskite BoardHouse pardavėjų.

Plotis: Platesnė lenta suteikia daugiau stabilumo, o tai naudinga pradedantiesiems. Tai padeda išvengti kraštų užstrigimo ir padeda lengviau išlaikyti pusiausvyrą. Tačiau platesnės lentos versija (wide) rekomenduojame tik tiems, kas nešioja didesnius nei 44 dydžio batus.

Lankstumas: pradedantiesiems rekomenduojamas minkštesnis lankstumas, nes jis leidžia lengviau apsisukti ir manevruoti. Minkštesnės lentos yra atlaidesnės ir padeda įgyti pasitikėjimo. Rekeomenuojame rinktis 5-6 lygio minkštumą.

Forma: Lentos būna dvigubos ir kryptinės formos. Dvigubos lentos yra simetriškos, todėl idealiai tinka važiavimui laisvuoju stiliumi, o kryptinės lentos skirtos geresniam valdymui ir stabilumui važiuojant viena kryptimi, paprastai labiau dideliems kalnams.

2. Snieglentės batų pasirinkimas:
Snieglentės batai yra svarbus jūsų komplekto komponentas, užtikrinantis ryšį tarp jūsų kūno ir snieglentės. Štai keletas aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis snieglenčių batus pradedantiesiems:

Tinkamumas ir patogumas: svarbiausia yra tinkamas prigludimas. Jūsų batai turi jaustis prigludę, bet ne per daug spausti, suteikti atramą nesukeliant diskomforto. Išbandyti skirtingus modelius bei dydžius, kad surastumėte tai, kas tinka jūsų pėdų formai labiausiai.

Suvarstymo sistema: Snieglenčių batai paprastai būna su tradiciniais raišteliais, greito traukimo sistemomis arba BOA sistemomis. Tradiciniai raišteliai suteikia galimybę pritaikyti prigludimą, o greito traukimo ir BOA sistemos leidžia greitai sureguliuoti. Pasirinkite sistemą, kuri atitinka jūsų patogumą ir sandarumą.

Lankstumo įvertinimas: kaip ir snieglentės, batai turi lankstumo įvertinimą. Pradedantiesiems dažniausiai naudingi batai su minkštesniu lankstumu, leidžiančiu lengviau judėti ir valdyti kulkšnį. Tobulėdami galite pasirinkti standesnius batus, kad pagerintumėte reagavimą.

Batų įklotai: kokybiški įklotai padidina komfortą ir izoliaciją. Ieškokite batų su termiškai formuojamais įdėklais, kuriuos galima pritaikyti pagal jūsų pėdų formą, kad būtų komfortiškiau.

3. Tinkamų apkaustų pasirinkimas:
Apkaustai yra ryšys tarp jūsų batų ir snieglentės, turintis įtakos jūsų valdymui ir reagavimui. Štai į ką reikia atsižvelgti renkantis apkaustus:

Suderinamumas: įsitikinkite, kad jūsų pasirinkti apkaustai yra suderinami tiek su jūsų snieglente, tiek su batais. Dauguma apkaustų yra universalūs, tačiau visada protinga dar kartą patikrinti.

Lankstumas: apkaustų lankstumas skiriasi, o minkštesni apkaustai suteikia atlaidumo pradedantiesiems. Patobulėję galite teikti pirmenybę tvirtesniems apkaustams, kad padidintumėte valdymą ir tikslumą.

Dirželio tipas: rinkitės tarp tradicinių dirželių ir greito užsegimo apkaustų. Tradiciniai dirželiai užtikrina patikimą prigludimą, tačiau gali užtrukti šiek tiek ilgiau. Greito įvedimo apkaustai užtikrina greitą įėjimą ir išlipimą, tinka tiems, kurie teikia pirmenybę patogumui, bet su jais  šiek tiek prarandamas tinkamo prigludimo užtikrinimas.

Dydžio reguliavimas: ieškokite apkaustų su reguliuojamais nustatymais, kad pritaikytumėte tinkamumą pagal savo batų dydį ir važiavimo stilių. Tai užtikrina tvirtą ir saugų ryšį. Pasirinkite apkaustų dydį pagal savo pėdos dydį.

Atidžiai įvertinę šiuos veiksnius rinkdamiesi snieglenčių batus ir apkaustus, būsite pasiruošę patogiai ir maloniai važinėtis snieglente. Atminkite, kad investuotas laikas renkantis tinkamą įrangą atsiperka, nes pagerėja tiek fizinis, tiek ir emocinis rezultatas. Norite pasitarti dėl naujo įrangos? Užsukite į BoardHouse parduotuvę Vilniuje ir atsakysime į visus jūsų klausimus bei padėsime išsirinkti tinkamą įrangą.

Visą sniego įrangą rasite čia: https://boardhouse.lt/product-category/snieglenciu-iranga/

Smagių kalnų!